8/13/2009

RajolesKataluńczycy wiedzą jak wypromować swoją stolicę w nietypowy,ale bardzo pomysłowy sposób. Chodniki Barcelony zdobi motyw kwiatka-nie widziałam takich płytek chodnikowych w żadnym innym mieście, wnioskuje więc że są charakterystyczne tylko dla Barcelony! Jakiż to fantastyczny pomysł-chciałabym żeby coś takiego było możliwe w Polsce. W niektórych miejscach Barcelony znajdują się też fantastyczne chodniki z organicznymi motywami muszli i roślin projektu A. Gaudiego naczelnego architekta Barcelony.
Nie pisałabym o hiszpańskich chodnikach na blogu poświęconym jedzeniu, gdyby nie to,że odkryłam,że motyw kwiatka z płyt jest wykorzystany przez producentów czekolady:) Firma Enric Rovira produkuje czekoladę Rajoles z motywem słynnych kwiatów, czekolady naśladujące chodniki z motywem zaprojektowanym przez Gaudiego oraz wiele innych smakołyków. Rozpływają się w ustach i kuszą mimo dość wysokiej ceny ( mała kwadratowa tabliczka Rajoles o wadze 100g kosztuje ponad 4euro) i z pewnością trafiają do mojej pierwszej dziesiątki ulubionych czekolad, nawet niezbyt daleko w tyle za Leonidasem:)People from Catalunia really know how to promote their city. I was totally impressed when I saw beautiful sidewalk with characteristic four petals flower, and even more impressed when I discovered that the same flower is on bar of delicious chocolate manufactured by famous Enric Rovira. From that day chocolate Rajoles is definatelly in my top ten, not too far away after all this little pieces of art made by Leonidas, but thats a subject for different post;)

3 comments:

outofservice said...

lubię takie korespondencje sztuk;)

Dziwnograj said...

Ech, w Polsce to teraz tylko moda na odlewy różnych postaci poustawiane na mieście. Niby to sympatyczne ale czuje pewien przesyt. Krasnale we Wrocławiu, rowerzyści w Poznaniu, ostatnio u mnie (Bielsko-Biała) stanął Reksio.
Chyba wolałabym motyw kwiatowy.

Anonymous said...

Piękny blog i świetne teksty:)