7/16/2010

gazpacho

Wakacje w mieście są, jak sądzę, podwójnie uciążliwe, wysokie temperatury są wszędzie-ale w mieście, odczuwa się je jakby bardziej, po pierwsze jest więcej betonu,który szybko się nagrzewa i mało zacienionych orzeźwiających zakątków, po drugie ma się świadomość,że najbliższe jeziorko lub morze jest stanowczo za daleko, a po trzecie wciąż to samo miejsce jest po prostu nudne i męczące, gdy się marzy o wakacjach i podróżach... Wspominając moje fantastyczne zeszłoroczne wakacje w Hiszpanii-robię gazpacho, i cieszę się, że nie wymaga gotowania! ;)
Moje gazpacho to zmiksowane dojrzałe pomidory ( wcześniej pozbawione skórki i gniazdek nasiennych), ogórek, papryka, cebula, czosnek, oliwa z oliwek, odrobiona octu i kilka przypraw.
W kwestii dodatków do gazpacho polecam inspiracje pięknym postem z bloga La Tartine Gourmande.


Słyszałam, że najlepsze gazpacho można dostać na południu Hiszpanii,ale najwyraźniej miałam pecha, bo próbowałam go tam kilka razy i nie było jakieś nadzwyczajne. Najsmaczniejsze jakie miałam okazje jeść ( i też najpiękniejsze) było w Madrycie, w pewnej kameralnej knajpce z tapas, zdjęcie pochodzi właśnie stamtąd.

5 comments:

Blogaire said...

When I go to Espana I will try Gazpacho. I like Tapas but I always end up getting Patatas Bravas which can be quiet boring.

majmily's said...

U should definitely try sth new;) I just checked google translation to this post-to see how it looks in English, and I have 2 say its terrible! even my English is better;P I need to reconsider preparing posts in two laguages. x

Blogaire said...

Yes, I will definitely try something new! I also read the Google translation earlier and I had a giggle at some of the sentences. It seems to work OK sometimes, but at other times they make a dogs dinner of it.

Raul Gonzales said...

yam yam,the spanish gazpacho,Hi,iºam Raul from Madrid,Spain,you did a nice job with this website,i like your articles and you photos,i will visit you again soon to see the new post.bye bye,adios
Nehoiu online Marketing Asesinos seriales Directorio web SEO

Ania vel Vespertine said...

Tez popełniłam, wczoraj :)