3/12/2009

food inspirations

Każdy chyba słyszał o tzw. domowych sposobach na pielęgnowanie urody, typu ubita piana z jajek na jędrny dekolt, cytrynowa płukanka do włosów czy maseczka z ogórków, miodu lub awokado,etc. Ta wiedza tajemna jest przekazywana z pokolenia na pokolenie w każdej szerokości geograficznej i wywodzi się z czasów kiedy nie było kremów w drogeriach, ani również samych drogerii, a jakoś trzeba było o siebie dbać. Ostatnio usłyszalłam o wykorzystywaniu naturalnych produktów w profesjonalnych spa, co świetnie wpasowuje się w trend powrotu do natury i promowania wszystkiego co ,,organic''. W znajomym spa hitem marca jest zabieg na twarz plus godzinny peeling zrobiony na bazie soli, cytryny i imbiru, a miesiąc wcześniej w specjalnej ofercie był ,,facial'' z maseczką z banana i miodu manuka plus masaż pleców. Widziałam na własne oczy,że naprawdę są używane naturalne produkty, a klienci chętnie bookują i uwielbiają te ,,food inspired treatments'', nawet jeśli jest oczywiste, że zrobienie sobie podobnych w domu jest jak najbardziej w zasięgu ich możliwości.


Since centuries women were taking care of their faces, hair and bodies although moisturizers, shampoos and peelings are available in shops since last 150years only...
Natural products such as oils, milk, honey, cucumber, avocodo, bananas,etc are well know for their amazing nourishing abilities and were in common use for beauty care for many centuries. Right now they are isupporting professional products even in very posh western spas. In my favourite spa they have food inspitred special every month. In March there is 45mn deep cleansing facial followed by lemon and ginger scrub. I saw that they are really using natural, fresh products and I was amazed that they work so well for skin, and smell unbelivable.

Be inspired...

No comments: